تحقیق درباره تعريف مهارت هاي زندگي

مطالب دیگر:
📝طراحی دستگاه اتو برقی📝طراحی صندلی اداری📝طراحی کانکس کاروان📝تناسب اندام و زیبای پوست مو📝پاورپوینت پی و جزئیات آن 📝پاورپوینت پي هاي عميق و شرایط استفاده از آنها📝پاورپوینت تاریخچه و معماری تاج محل📝روند مديريت و شهرنشيني در ايران📝پاورپوینت تاريخچه معماري ايران 📝پاورپوینت فصل یازدهم درس جامعه شناسی صنعتی📝تحقیق آماده درباره ازدواج📝تحقیق آماده ؛ انواع مدیریت و تفاوت آنها📝60 نقل قولی که شما را به فکر می اندازد📝تحقیق آماده ؛ ابوریحان بیرونی📝مقاله آماده ؛ زندگینامه قوام السلطنه ، شرح و تفسیر📝پاورپوینت بسیار عالی با موضوع فوتبال📝تحقیق آماده غلامرضا تختی📝تحقیق آماده ورزش والیبال📝تحقیق آماده تاریخچه والیبال📝مقاله وحدت مسئوليت بين المللي و آثار آن در حقوق معاهدات📝مقاله ورشكستگي در حقوق تجارت بين الملل📝روش بالا بردن امنیت فلش مموری📝پروژه مبدل های حرارتی هوا خنک 📝مقاله آماده هويت اخلاق دينى در رويكرد تاويلى و مكتب تفكيك📝ترمیم سریال تبلت چینی با پردازنده allwinner
تحقیق درباره تعريف مهارت هاي زندگي |1745078|evs|bf|ایی وی|
این فایل درباره ی تحقیق درباره تعريف مهارت هاي زندگي می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مهارت هاي زندگي عبارتند از: مجموعه اي از توانائي ها كه زمينه سازگاري و رفتار مثبت و مفيد را فراهم مي آورند ، اين توانائي ها فرد را قادر مي سازند كه مسئوليت هاي نقش اجتماعي خود را بپذيرد و بدون لطمه زدن به خود و ديگران با خواست ها ، انتظارات و مشكلات روزانه ، به ويژه در روابط بين فردي به شكل مؤثري روبرو شود.

انسان در تعاملات حياتي خود با محيط اجتماعي واجد صفاتي خاص مي شود . مهم ترين تأثيراتي كه محيط زندگي بر رفتار به جاي مي گذارد از طريق احساسات و عواطف است و همين ها است كه نگرش آدمي را تحت تأثير قرار داده ، تغييراتي اساسي را رقم خواهد زد و نهايتاً‌ در اين تعاملات آدمي تجربياتي را كسب مي كند که پس از تكرار و تمرين رفتارها ، مهارت هائي را به وجود مي آورد.

پژوهشگران معتقدند تعدادي از مهارت هاي كسب شده پايه فعاليت هاي مربوط به ارتقاي بهداشت روان را سبب خواهد شد.

امروزه علی رغم ایجاد تغییرات عمیق فرهنگی در شیوه های زندگی ، بسیاری از افراد در رویارویی با مسائل زندگی فاقد توانایی های لازم و اساسی اند.و همین امر آنان را در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی روزمره و مقتضیات ان آسیب پذیر نموده است.

مهارتهای زندگی ، توانایی های روانی،اجتماعی برای رفتار انطباقی و موثر هستند که افراد را قادر می سازند تا به طور موثرتری با مقتضیات و چالشهای زندگی روزمره مقابله کنند.