تحقیق درباره آفرینش انسان

مطالب دیگر:
📝تکنیک‌های کاربردی حل خلاق مسئله📝بسته ویژه غدیر ۹۹ مسجدنما📝آموزش مجموعه نرم افزار های Google DOCs📝دانشکده معماری دو طبقه📝آزمون آزمایشی آموزگار ابتدایی (استخدامی آموزش و پرورش 99)📝مربی نسل جدید📝مدل دست و تفنگCZ805📝ده قالب حرفه ای پاورپوینت (1)📝فایل کامبینیشن j260f بینری ۵📝12 افکت سه بعدی متن📝دانلود مجموعه فریم انتزاعی 📝دانلود وکتورطرح های تزئینی ماندالا📝دانلود مجموعه فلایر تجاری📝دانلود وکتورهای روز مادر📝دانلود موکاپ جعبه و باکس📝پاور پودمان ترسیم با رایانه کاروفناوری پایه نهم📝پاورپوینت درس پنجم مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی - پاورپوینت کشاورزی در ایران ششم 📝موتورهای الکتریکی📝تحقیق در مورد اصول ماشین کاری به روش اسپارک📝آموزش بازیسازی اندروید📝قالب جدید طبیعت برای joapp بسیار زیبا📝آموزش انتشار برنامه در مارکت محبوب مایکت اندروید📝پروژه اماده عروسی رمانتیک و عاشقانه Proshow producer📝مقاله ترجمه شده عناصر غذایی گیاه◄کلسیم◄25 صفحه ترجمه ،2007، کیفیت عالی📝دانلود مجموعه 7 طرح لایه باز تراکت کسب و کار و مشاغل مختلف - فایل لایه باز فتوشاپ
تحقیق درباره آفرینش انسان|1745054|evs|bf|ایی وی|
این فایل درباره ی تحقیق درباره آفرینش انسان می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

در پاسخ به اين سؤال که هدف از آفرینش انسان چیست بايد در اصل مسأله خلقت انسان و وجود تكاليفي كه برگردن انسان نهاده شده بحث شود تا مسأله جاودانگي انسان و تسويه اعمال تبيين گردد.

از ديدگاه قرآن عالم هستي داراي هدف و غايت ميباشد. جهان آفرينش بيهوده خلق نشده و به سوي مقصد و مقصودي در حركت و تكاپو ميباشد پروردگارا جهان آفرينش را بيهوده نيافريدي يا گمان كردهاي كه ما شما را بيهوده آفريديم و شما بسوي ما بازگشت نميكنيد.

فرق اساسي كه انسان با ساير مخلوقات الهي دارد. رسيدن او به كمالات انساني و زندگي جاودانگي از مقام خليفة الهي ميباشد. و آن ميسّر نميشود مگر با اعمال و رفتار نيك و فائق آمدن از آزمايشهاي الهي و در نهايت در محكمة عدل الهي با دادن حساب. اميرالمؤمنين ـ عليه السّلام ـ ميفرمايد: اي بندگان خدا پيش از آنكه رفتار و كردار شما مورد ارزيابي قرار گيرد خود را بسنجيد و قبل از آنكه به حساب شما برسند خودتان به حساب خود برسيد انسان منحصر در زندگي دنيوي نيست، بلكه موجودي جاودانه است كه با تلاش اختياري خود سعادت يا شقاوت جاودانه خويش را رقم ميزند. سعادت و شقاوتي كه اين جهان محدود ظرفيت تحقق آنرا ندارد. خداوند ميفرمايد: بلكه شما زندگي دنيا (و نعمات مادي آن) را بر ميگزينيد در حالي كه (نعمتها و مواهب) آخرت بهتر و پايدارتر است.

پس با توجه به رابطة تكويني دنيا و آخرت، به ناچار بايد پيوند دين و دنيا را پذيرفت؛ زيرا هر عمل دنيوي در ثواب و عقاب اخروي مؤثر است و با توجه به اين كه دين، تضمين كنندة سعادت اخروي انسانها است و حتي به اعتقاد سكولارهاي ملايم، در آباداني دنيا مؤثر است، بايد در بُعد فردي و اجتماعي دنيا، اظهار نظر كند و انسان را در عالم دنيا به حال خود وا نگذارد؛ در نتيجه، پيوند عميقي بين دين و دنيا برقرار است، حتي ارتباط قرار دادي دنيا و آخرت در به حاشيه راندن سكولاريسم اثر دارد؛ زيرا اعتقاد به خدا و حيات اخروي، در تصميمگيريها و عملكردهاي دنيوي تأثير ميگذارد.