تحقیق درباره آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها

مطالب دیگر:
بررسی افزایش سن ازدواج و علل و تاثیرات آنتعیین کیفیت خدمت رسانی از طریق به کارگیری مدل servqual در مرکز آموزشی درمانی کوثرآشنایی با زعفران و خواص و مصارف و تولید آن و مروری بر پیشینه تاریخی زعفرانآشنایی با زعفران و ترکیبات و خواص و پرورش آنآشنایی با انواع زبانهای برنامه نویسیآشنايی با سرگذشت و دين و تعالیم زردشتآشنایی با زرتشت و دین آن و مروری بر زرتشتیان ایران و مراسم آنهاآشنایی با زبان شناسی و اجزای آن و مروری بر نقشهای زبانآشنایی با زغالسنگ رشته كوه البرزآشنایی با ریخته گری و مراحل آنآشنایی با ذرت و مشخصات گیاه شناسی و کاشت و زراعت آنآشنایی با معماری مدرن و ريشه های آنبررسی تحولات و کاربردها و اهداف فناوری اطلاعات در توسعه آموزش کشاورزیرويكردي اجتماعي به مطالعه ي ورزش و مروری بر جامعه شناسی ورزشآشنایی با فیبرنوری و لیزرآشنایی با مولانا و زندگی نامه و مقبره و اخلاق و افکار اوآشنایی با ماشین های فرز و انواع و عملکرد آنهازبان مادری جایگاه و نقش آن در رشد کودکانآشنایی با روشهای بازاریابی برای محصولات صنایع غذاییآشنایی با مکتب ریجنالیسم در معماری ( REGIONALISM )آشنایی با رشته ریاضی و گرایشها و اهمیت آنمروری بر زمان سنجی و انواع شیوه های اندازه گیری زمانآشنایی با عدالت كيفري از ديدگاه حمورابيمروری بر عدالت اقتصادی در اسلام و عدالت سیاسیآشنایی با جایگاه زن در اسلام و بررسی عدم برابری دیه بین زن و مرد
تحقیق درباره آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها |1745046|evs|bf|ایی وی|
این فایل درباره ی تحقیق درباره آفات مهم درختان پسته و مبارزه با آنها می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 19 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

آفات پسته تنوع زيادي دارند و هر آفت نيز طرز خسارت و بيولوژي خاص خود را دارا مي باشد در روش سنتي مبارزه با آفات با توجه به جمعيت و خسارت هر آفت و بدون در نظر گرفتن ساير آفات ووضعيت اكولوژيك منطقه به طريق شيميايي صورت مي گيرد بطوري كه مصرف بي رويه سموم باعث ايجاد مقاومت حشرات و بهم خوردن تعادل زيست محيطي واز بين بردن دشمنان طبيعي مي گردد.

درروشهاي نوين ، مبارزه با آفات با نگرش وسيع تري انجام مي گيرد و به جاي كنترل يك آفت ، كنترل كليه آفات و به جاي استفاده از يك روش از روشهاي مختلف مبارزه استفاده مي شود كه دراين خصوص موارد مختلف زيست محيطي و غيره نيز مورد توجه قرار مي گيرد از روشهاي نوين مي توان به مديريت كنترل تلفيقي مبارزه با آفات (I.P.M ) ومديريت تلفيقي محصول (I.C.M ) اشاره كرد . جا دارد اين روشها در كنترل آفات پسته مورد توجه واقع شده و مبارزه شيميايي به عنوان آخرين حربه مبارزه با آفات در برنامه ريزي ها قرار گيرد.

پسيل معمولي پسته ( شيره خشك ) agonosceiae pistaciae

پسيل معمولي پسته ازگروه آفات درجه يك پسته مي باشد كه درتمام مناطق پسته كاري كشور گسترش دارد باغداران به آن شيره خشك مي گويند زيرا عسلك دفع شده از انتهاي بدن (كورنيكول ) پوره ها در مقابل هوا خشك شده تبديل به دانه هاي مدور شكري مانند مي شود كهروي برگهاي زيرين وزير درختان مي زيرد و گاها شيره نباتي بصورت فتيله از انتهاي بدن پوره ها خارج مي شود.

زيست شناسي :

زمستان گذراني بصورت حشره كامل زير برگها ، شكاف ديوارها وزير علفهاي هرز مي باشد ، حشرات كامل از نيمه دوم اسفند ماه از محل زمستان گذراني خارج مي شوند ، حشرات ماده بعد از جفتگيري روي جوانه هاي متورم و پس از باز شدن برگها عمدتا روي برگها و يا زير برگها تخم ريزي مي كنند. معمولا تخم گذاري از نيمه دوم فروردين ماه شروع مي شود.