تحقیق درباره بتون حجيم چيست

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت آماده بررسی مدیریت منابع انسانی و حقوق کارکنان و روابط منابع انسانی📂بررسی سیستم حسابداری بهای تمام شده شرکت کارتن📂معرفي اجمالي خورشيد و بررسی نظريات يافرضيات مختلف درباره ي آن📂بررسی پالایشگاه پتروشیمی بوشهر و تاریخچه و خصوصی سازی آن📂بررسی طرح کار آفرینی توليد الكل از خرما📂بهينه سازي و توابع دامنه متغير در LINGO📂بررسی پل و انواع و ساخت و تاریخچه آن و مروری بر پل های ایران📂بررسی طراحی فضای سبز در شهرستان ابهر📂قوانین فوتبال، وسایل بازیکنان📂بررسی عوامل مخدوش کننده ارتباط با همسر📂بررسی طرح تأسيس درمانگاه همراه با توجیه اقتصادی آن📂بررسی کار و كار آفريني و مروری بر داستان موفقیت های کارآفرینان📂بررسی اقتصاد و جامعه شناسی و بررسی ارتباط آنها📂بررسی قارچ خوراکی بررسی طرح پرورش آن📂بررسی شرکت کامپیوتری و خدمات آن📂بررسی شركت تعاوني توليد كشاورزي همت و محصولات آن و بررسی عملیات تهیه زمین و ملزومات آن📂بررسی محله ها و بافت و بناهای شاخص تهران📂بررسی نظریه سیستمها و تاریخچه و کاربرد و مبانی آن📂قوانین فوتبال، ضربه آزاد📂بررسی تفکر سیستمی و انواع نگرش ها و ویژگیهای آن📂9📂تأثیر سطح کودگیاهی مختلف بر ویژگی رشد رازیانه و salvia و روغن های ضروری شان📂بررسی ترس و انواع و فرآیند زیست شناختی آن📂بررسی بدنه اتومبیل و و طراحی آن📂مختصری بر انواع مختلف مواد جديد ساختمانی و تكنولوژيهاي آن
تحقیق درباره بتون حجيم چيست |1744749|evs|bf|ایی وی|
این فایل درباره ی تحقیق درباره بتون حجيم چيست می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 26 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

بر طبق “ ACI207 “ بتون حجيم به هر مقدار زيادي از بتون كه به اندازه كافي بتوان از آن براي نيازهاي مربوط به توليد حرارت و ميزان تغييرات آن براي به حداقل رساندن عمل ترك خوردن استفاده نمود ، گفته ميشود . هيدراتاسيون توليد گرما بع آرامي در بتون ، منتشر ميشود ، بخش نازكي از آن بلندتر است و داخل آن را خنك ميكند . اين ميتواند در نتيجه حرارت بالاي اختلاف سطح بين سطح بتون و داخل آن باشد ، موضوع بعدي پرداختن به فشارهاي حرارتي بالاست كه در نتيجه ترك خوردن بتون و عدم استحكام ساختار ، حاصل ميشود .

“ كاهش فشار حرارتي ”

سه شيوه قابل قبول كلي براي كاهش فشار حرارتي وجود دارد :‌

1ـ كاهش كلي سيمان بتون

2ـ كاهش سيمان پورتلند بتون

3ـ پايين آوردن تدريجي فرآيند هيدراتاسيون از طريق استفاده از راههاي مجاز خنك كردن بتون .

“ سيمان آهنگدازي تا چه حد كمك ميكند ؟‌”‌

هنگاميكه سيمان آهنگدازي به مخلوط بتوني اضافه ميگردد ، گرماي كمتري حاصل ميشود و فشار حرارتي كاهش مي يابد :

1ـ به دليل افزايش مقاومت در سيمان آهنگدازي ، كل سيمان بتون ، كاهش مي يابد .

2ـ سيمان پورتلند توسط درصدي از سيمان آهنگدازي ، كاهش پيدا ميكند .

3ـ ويژگي هاي هيدراتاسيون سيمان آهنگدازي آنهايي هستند كه در توليدات فوري و اوج حرارت بتون ، كاهش مي يابند .

“ جانشيني سطوح مختيف آهنگدازي ”

معمولاً از 65 تا 80 در صد بهينه جابجايي سطوح با استفاده از بتون بدست مي آيد . اين سطوح كاهش دماي قابل توجهي را موجب مي گردند كه از مقاومت زياد حاصلميشود . استفاده از سطوح 50 تا 65 درصد در جابجايي بتون حجيم در مقادير كمتر ، موفقيت آميز بوده است حرارت تركيبات و مواد تشكيل دهنده بايد تا جايي بالا رود كه مطمئن هستيم مورد نياز ويژگيهاي حرارتي و مقاومتي مي باشد .

نمودار 2 ، گرماي ويژه هيدراتاسيون يك تركيب سيمان پورتلندي

معمولي را از 25 تا 75 درصد سيمان آهنگدازي جانشين را نشان مي دهد . توجه داشته باشيد كه افزايش ميزان سيمان آهنگدازي ، اوج حرارت هيدراتاسيون را پايين آورده و به حداقل مي رساند ، نواحي زير منحني ، ‌نمايانگر كل حرارت توليد شده هستند .

نواحي كه نشان مي دهند كل حرارت توليد شده از 75 درصد سيمان آهنگدازي ، كمتر هستند ، حتي اگر نقطه اوج حرارت هيدراتاسيون از 50 درصد سيمان جايگزين ، زياد كاهش پيدا نكند .